Şırnak 'tan acı haber 1 şehit

PKK'ya la mücadelesini sürdüren güvenlik güçleri şehit vermeye de devam ediyor. Bugün yapılan operasyonlar sırasında girilen bir çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu. Şehit olan askerimizin kimliği ile ilgili açıklamanın ilerleyen zaman içinde Genelkurmay Başkanlığınca yapılması bekleniyor. Güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çatışmalar halen devam ediyor. Bölgeden gelen haberlere göre Şırnak'ta bu gece boyunca süren çatışmaların gün içindede sürdüğü ve sivil halkın ilçeyi terk etmeye devam ettiği de gelen haberler arasında yer alıyor.

Şırnak 'tan acı haber 1 şehit
Şırnak’ta güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu.
Şırnak’ta PKK’lıların yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 14 Mart gecesi saat 23.00’ten itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından Jandarma ve polis özel harekat timleri tarafından başlatılan ’Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifçi Operasyonu’ sürüyor. Sabahtan bu yana yoğun çatışmaların yaşandığı Yeşilyurt Mahallesi’nde PKK’lıların keskin nişancı silahı Kanas ile açtığı ateş sonucu 1 jandarma özel harekat uzman çavuş şehit oldu.
Öte yandan Yeşilyurt Mahallesi’nde bulunan barikat ve çukurların büyük bir bölümünün temizlenmesiyle askerler de mahallelere girmeye başladı. Askerin mahallelere girmeye başlamasıyla birlikte sokaklardan da çatışma sesleri yükseldi. Çatışmaların yaşandığı mahallelerden patlama ve silah sesleri geliyor. Jandarma ve polis özel harekat timlerinin ortaklaşa düzenlediği ’Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifçi’ operasyonu kapsamında dün gece 13 PKK’lının etkisiz hale getirildiği belirtildi.
Operasyon kapsamında etkisiz hale getirilen PKK’lı sayısının 28’e ulaştığı bildirildi. Devam eden operasyonlar kapsamında 6 adet El Yapımı Patlayıcı imha edildi. Operasyon boyunca imha edilen patlayıcı sayısı ise 39 oldu. Ayrıca PKK’lılar tarafından asker ve polislerin mahalleye girişlerini engellemek için kurulan 3 tane barikat da kaldırıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 15:57
YORUM EKLE