13 Kasım 2018 Salı

Havalar soğuyor

Büyükşehir çocuklara andımızı dağıttı

Andımız ülke gündeminde yerini korurken, Demirci ilçesinde Manisa Büyükşehir Belediyesince öğrencilere andımızın yazılı olduğu el broşürleri dağıtıldı.

26 Ekim 2018 Cuma 20:53
Büyükşehir çocuklara andımızı dağıttı
 Andımız ülke gündeminde yerini korurken, Demirci ilçesinde Manisa Büyükşehir Belediyesince öğrencilere andımızın yazılı olduğu el broşürleri dağıtıldı.
Çözüm sürecinin yaşandığı süreçte okullardan okunması Milli Eğitim Bakanlığının aldığı kararla kaldırılan andımız ile ilgili Türk Eğitim-Sen ve Eğitim İş hukuki süreç başlatmıştı.
Yargı kararının ardından geçtiğimiz gün Milli Eğitim Bakanlığı yürütmenin durdurulması için Danıştay 8. Dairesinin aldığı kararı temyize taşıdı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise andımız konusunda tavrını gösterirken yargı mensuplarına da aldıkları karar yüzünden sitemkâr konuşmuştu.


Manisa Büyükşehir Belediyesi gündemin Andımız olduğu bu süreçte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde üstünde andımız yazılı el broşürlerini çocuklara dağıttı.

Demirci ilçesinde de günün erken saatlerinde İbrahim Ethem Akıncı Sentetik Çim sahada Cumhuriyet Bayramı kutlama provalarından çıkışta ve okulların paydos saatinde bu el broşürlerini dağıttılar.

Broşürleri alan öğrenciler andımızı yüksek sesle okuyarak duygulu anların yaşanmasına sebep oldular.
Öğrenci velileri de yapılan bu zarif hediyenin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları öncesinde kendilerini çok duygulandırdığını belirterek, Cengiz Ergün’ün bu hediyesini evimizin en güzel yerinde saklayacağız, geleceğin teminatı çocuklarımıza andımızın önemini bizler anlatırken, bu broşürde yazılı andımız da çocuklarımızın daha iyi anlamasını sağlayacak, Büyükşehir Belediyesine, Demirci çalışanlarına ve Cengiz Ergün Başkana sonsuz teşekkürler diyerek duygularını belirttiler.

HABER-Mustafa Temiz-DEMİRCİ

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV