10 Aralık 2018 Pazartesi

Manisa'da siyaset kilitlendi bekliyor

Boynuzlu doğan bebek tıp dünyasını şaşırttı

Tıp dünyası Filipinlerde dünyaya gelen boynuzlu bebek karşısında şaşkın. Daha önce bir örneği daha olmayan bir vaka olan Nhel bebeğin kafatasının tam ortasında boynuz görüntülü bir çıkıntı var.

06 Mart 2018 Salı 00:43
Boynuzlu doğan bebek tıp dünyasını şaşırttı
 Tıp dünyası Filipinlerde dünyaya gelen boynuzlu bebek karşısında şaşkın. Daha önce bir örneği daha olmayan bir vaka olan Nhel bebeğin kafatasının tam ortasında boynuz görüntülü bir çıkıntı var.
Nhel Jhon Prado, kafasında devamlı büyüyen bir boynuzla doğdu. Filipinler'de doğuma kadar Nhel Jhon Prado'da ensefalosel (beyin dokusunun kafa tasındaki bir açıklıktan dışarıya çıkması) olduğu bilinmiyordu.
Şimdi 7 haftalık olan Nhel Jhon Prado'nun bu şekilde doğacağı kontroller sırasında tespit edilemedi.


BÖYLE BİR BEBEK İLK KEZ DÜNYAYA GELİYOR
Jhon Prado Nhel'in yumurta büyüklüğündeki boynuzunu görmekten dolayı şaşkınlık duyduğunu söyleyen Nhel'in annesi Angel Puerto, "Daha önce hiç böyle bir bebek görmemiştik, bu yüzden onun kutsandığını varsayıyoruz. Sanki özel küçük bir unicorn (tek boynuzlu at) bebekmiş gibi geliyor" dedi.
Habertürk'ün Daily Mail'den aktardığı habere göre doktorlar, bu şekilde doğan bebeğin eve götürülmesini kabul etti. Ancak 24 saatlik bakım şartıyla.
Bebeğin ameliyatı maddi imkansızlıklar yüzünden erteleniyor ve eğer ameliyat başarılı olursa Nhel Jhon Prado beyin hasarına maruz kalmayacak, sağlıklı bir yaşam sürecek.
Aile, Pasig Genel Hastanesi'nde önümüzdeki haftalarda yapılması beklenen ancak masraflardan dolayı ertelenen hayat kurtarıcı operasyonu bekliyor.


HER GEÇEN GÜN DAHA DA BÜYÜYOR
Operasyon kritik olmasına rağmen Nhel'in ebeveynlerine, oğullarının beyninin herhangi bir hasar görmeyeceği ve işlem başarılı olursa sağlıklı bir yaşam süreceği söylendi.


Baba Ronel Prado, "Kafasındaki şişlik o kadar hızlı büyüdü ki inanmak zor. Sadece birkaç hafta içinde iki katına çıktı" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Umarım bebeğimiz yakında iyileşir, bunu yapabileceğini biliyorum. Biz de elimizden gelen her şeyi yapacağız. Çocuğumun büyümesini görmek istiyorum. Diğer çocuklar gibi futbol oynamasını istiyorum."
Anne Angel ise "Doktorlar ben hamileyken yolunda gitmeyen bir şey fark etmediler. Bebek doğduğunda da beyninin bu durumdan zarar görmüyor olması şansımızdı" dedi.

Anahtar Kelimeler: Filipinler Boynuzlu Bebek

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV