Erkeklerle çıplak selfie çektirince gözaltına alındı

Sürekli çıplak fotoğrafları ile gündeme gelen Milo Moiré adlı kadın Eyfel Kulesi'nin önünde çırılçıplak soyunup, turistlerle selfie fotoğrafları çektirmeye başladı. Durumdan rahatsız olan turistlerin şikayeti üzerine, polisler tarafından önce giyinmesi için uyarılan genç kadın daha sonra gözaltına alındı.

Erkeklerle çıplak selfie çektirince gözaltına alındı

 Tartışmalı performanslarıyla tanınan İsviçreli sanatçı Milo Moiré, Eyfel Kulesi’nin önünde turistlerle çıplak selfie çekildiği için gözaltına alındı. Fransız polisi, ayakkabılarına kadar soyunup yoldan geçen turistleri fotoğraf çekilmek için çağıran Moiré’den kıyafetlerini giymesini istedi.Moiré polis merkezine alınmadan önce kıyafetlerini giyip geceyi hapishanede geçirdi. Bugün hakim karşısına çıkacak olan sanatçının cezasına karar verilecek. Fransız gazetesi Le Matin, Fransız ceza hukukuna göre genital bölgelerin kamu alanlarında teşhiri bir yıla kadar hapis ya da 15 bin Euro’yla cezalandırılabilir.

Fransız otoriteler sanatçının performansına sert tepki verirken İsviçre ve Almanya sanatçının geçmişteki diğer çıplak performanslarına karşı daha rahat tavır sergilemişti. İsviçre gazetesi Blick sanatçının performanslarının genellikle affedildiğini yazdı. 2015’in başında sanatçı Almanya’nın Munster şehrinde bir müzede çıplak ve kucağında bir bebekle gezerken görülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 00:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER