O belediyede borç tutarını vatandaş görsün diye astı

CHP’li belediyelerin devraldıkları belediyelerin mali durumlarını pankart yaparak halkın görebileceği yerlere asma modasına İzmir’in Kemalpaşa Belediyesi de uydu.

O belediyede borç tutarını vatandaş görsün diye astı

Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, belediyenin alacak ve borçlarını afiş yaptırarak belediye binasına astı.

Kemalpaşa ilçesinde 31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) belediye başkanı seçilen Rıdvan Karakayalı, belediyenin alacak ve borçlarını afiş yaptırarak hizmet binasına astı.

Karakayalı yaptığı açıklamada, "Seçim çalışmalarımızda her fırsatta belediyenin şeffaf belediyecilik anlayışıyla yöneteceklerini gelirinin giderinin Kemalpaşa halkından gizlenmeyeceğini, harcanan 1 kuruşun bile hesabının Kemalpaşa halkına verileceğini çoğu kez dile getirdik. Şimdide verdiğimiz sözleri yerine getirme zamanıdır. Halkın isteği üzere bu afişi yaptırdım. Afişte de görüldüğü üzere belediyemizin borcu 91 milyon 659 bin 959 TL'dir. TL'dir. Önümüzdeki yıllar içerisinde bu borcu kapatmayı planlıyoruz" dedi.

Bundan sonraki süreçte 3 ayda bir Kemalpaşa Belediyesinin gelir gider durumunun aynı şekilde Kemalpaşa halkına paylaşacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER