Derhal ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı yardımcısı atayın Sayın Erdoğan

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Akşener konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da çağrıda bulundu.

Manisa Son Haber
Derhal ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı yardımcısı atayın Sayın Erdoğan

Meral Akşener, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a  “Allah aşkına söyler misin damat bey, sen nereye bakıyorsun?” derken, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘ekonomiden sorumlu bir Cumhurbaşkanı yardımcısı’ atamasını istedi.
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Akşener, “Ben döviz kurlarına bakmıyorum” diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı (YEP) hakkında, “Damat bu sefer kayınpederinin 2023 hedeflerini bile boşa çıkarmayı başarmış. Damat bakanı tebrik edebiliriz bir ülkede iç savaşın ekonomik yıkımıyla bizdeki damadın ekonomik yıkımı aynı” ifadesini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Derhal ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı yardımcısı atayın” çağrısı yapan Akşener, “Bu işi layıkıyla yapacak yüzlerce aday dururken, hazineyi damadına emanet edersen olacağı bu. Türk ekonomisi, damadının mıncıklayacağı oyun hamuru değil. Türkiye Cumhuriyeti de sizin deneme tahtanız değil” diye konuştu.

“Ekonomide zikzak yapmaktan vazgeçin” diyen Akşener’in  açıklamalarından satırbaşları şöyle:

AYM TARTIŞMALARI
“Yeni bir suni tartışmanın ateşi fitillendi. Bahçeli Anayasa mahkemesinin yapısı değiştirilmelidir dedi. Erdoğan da bir değişiklik önerisi gelirse evet diyeceğini ima etti. Hukuk sisteminde kuvvetler ayrılığı ilkesinin olmazsa olmazıdır. AYM hukuka aykırı çıkarılan kanunların yanlış verilen mahkeme kararlarının dönüp dolaşıp geldiği duvardır. Güçlü bir AYM milletin teminatıdır. Bizim de onaylamadığımız birçok karar imza attı ancak karar çıktıktan sonra hukuk devletine olan inancımız gereği bu kararlara hep uyduk. Her kararını beğenmek zoruna değilsiniz ama uymak zorundasınız. Mevcut Anayasa kapsamında verdiği kararlar üzerinden böyle bir kurumun tehditkâr ille tartışmaya açılması hukuk sistemimize vurulacak yeni bir darbedir.

“BİR ÜLKENİN EKONOMİ BAKANI, ‘BEN DÖVİZ KURLARINA BAKMIYORUM’ DİYEBİLİR Mİ?”
“Damat bey döviz kuru bir ülkenin parasının değeridir. Paramız değerini yitiriyorsa bil ki fakirleşiyoruzdur. Binlerce fabrikanın döviz borcu var. Ürettiğimiz her ürün ithalata bağlı. Döviz kuru arttığında peynir fiyatları bile artıyor. Bak teknoloji demiyorum peynir diyorum peynir. Peynirin paketleri dolarla ithal ediliyor. Peyniri marketlere götüren TIR’lar dolarla alınıyor. Üzerimizdeki kıyafetlerin kumaş boyaları dolarla alınıyor. Bindiğiniz otomobiller dolarla alınıyor. İşte bu yüzden döviz arttığında hemen her şeye zam geliyor. Bir ülkenin ekonomi bakanı, ‘Ben döviz kurlarına bakmıyorum” diyebilir mi? Allah aşkına söyler misin damat bey, sen nereye bakıyorsun?”

“ALLAH AŞKINA DAMAT BEY SÖYLER MİSİN, SEN NERELERE BAKIYORSUN”
“Yahu senin güya tarafsız merkez bankan bile bunu daha yüksek beklediğini senden 10 gün önce söyledi. Nitekim dün türlü oyunlarla enflasyon yüzde 11 çıktı. Damat bey sen nereye bakıyorsun? Arkadaşımız program lansmanında çıkıp ‘bu program istihdam odaklı’ diyor Biz de doğal olarak hemen istihdam oranlarına bakıyoruz. Geçen sene 28 milyon kişi çalışıyormuş, bu sene 26 milyon 700 bin. seneye 28 milyon kişi çalışacak diyor, iş gücüne katılım oranını düşürmüş sonra da utanmadan ben istihdam odaklı program hazırladım diyor. Allah aşkına damat bey söyler misin, sen nerelere bakıyorsun? Ekonomide zikzak yapmaktan vazgeçin. Derhal ekonomiden anlayan Cumhurbaşkanı yardımcısı atayın Sayın Erdoğan.”

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 11:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
RickeyTub
RickeyTub - 2 ay Önce

Наша компания занимается расскруткой продвижение сайта буржунет совершенно не дорого. В случае, если у вас существует свой бизнес, тогда рано или поздно вы лично осознаете, что без оптимизация и продвижение сайтов сшау вас нет возможности работать дальше. Сейчас фирма, которая подумывают о собственном будущем развитии, должна иметь веб-сайт для seo продвижение сайтов google. продвижение англоязычного сайта в google- способ, используя который возможно приобретать новых покупателей, и дополнительно получить проценты, с тем чтобы рассказать об наличии вашей собственной производственной компании, её продуктах, функциях. Специализированная международная фирма сделать для вашей фирмы инструмент, с помощью которого вы сможете залучать правильных партнеров, получать прибыль и расти.Продающийся сайт- лицо фирмы, в связи с этим имеет значение, кому вы доверяете создание своего веб страницы. Мы - команда профи, которые имеют обширный практический опыт конструирования электронную коммерци