"Diktatörler sokakta devrilirler" pankartının cezası kesildi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde "Diktatörler sokakta devrilirler" yazılı pankartı duvara asan üç öğrenci hakkında 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

 Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde duvara “Diktatörler sokakta devrilirler” yazılı pankart açan üç öğrenci hakkında “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 11’er ay 20’şer gün hapis verildi. Ardından hükmün açıklanması ertelendi. Bu arada, aynı gün aynı pankartı açan beş öğrenci de iki ayrı davada yargılanıyor.

Gençlik Muhalefeti” adlı gruba üye olan Hasret Akbıyık, Çağdaş Yurtseven ve Mert Özay’ın geçen yıl “Diktatörler sokakta devrilirler” yazılı pankartı kampüsteki bir binaya asmalarından ötürü Eskişehir 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava, geçen 26 Haziran’da bitti. Üç gence “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 11’er ay 20’şer gün hapis cezası verildi. Ardından hükmün açıklanması ertelendi. Bu pankartın iki benzeri aynı gün 2 Eylül Kampüsü’nde ve Osmangazi Üniversitesi’nde açılmıştı. Bu nedenle diğer iki pankarttan ötürü beş genç daha yargılanıyor. 
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 01:04
YORUM EKLE