14 Kasım 2018 Çarşamba

Havalar soğuyor

Fetö'cü askerlere operasyon

Kara Kuvvetleri komutanlığına bağlı çalışan 19’u muvazzaf 68 kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı gözaltı kararı verdi.

02 Temmuz 2018 Pazartesi 10:20
Fetö'cü askerlere operasyon
Kara Kuvvetleri komutanlığına bağlı çalışan 19’u muvazzaf 68 kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı gözaltı kararı verdi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ soruşturması kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığından 19'u muvazzaf 68 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

22'Sİ ALBAY, 27'Sİ YARBAY TOPLAM 68 GÖZALTI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ' nün mahrem imamlar ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen haklarında bu soruşturma nedeniyle kısa süre önce idari işlem yapılan 22 albay; halen aktif görevde 19 Yarbay; haklarında bu soruşturma nedeniyle kısa süre önce idari işlem yapılan 27 yarbay olmak üzere toplam 68 asker şahıs hakkında 02.07.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verildi.

GÖZALTI İŞLEMLERİ ANKARA VE 18 İLDE DEVAM EDİYOR
Gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce Ankara ve 18 ilde devam ettiği bildirildi.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV