11 Aralık 2018 Salı

Manisa'da siyaset kilitlendi bekliyor

Şehzadeler Belediyesinin Zabıtaları İYİ Partililere bıçakla saldırdı

İYİ Parti’nin Şehzadeler ilçesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı karşısında bulunan özel mülke kiralayarak kurduğu standa Şehzadeler Belediyesi zabıta ekipleri kanunsuzca saldırdı. Belediye zabıtalarından bir çalışanın elinde bıçak olduğu görüldü.

29 Mayıs 2018 Salı 21:42
Şehzadeler Belediyesinin Zabıtaları İYİ Partililere bıçakla saldırdı
 İYİ Parti’nin Şehzadeler ilçesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı karşısında bulunan özel mülke kiralayarak kurduğu standa Şehzadeler Belediyesi zabıta ekipleri kanunsuzca saldırdı. Belediye zabıtalarından bir çalışanın elinde bıçak olduğu görüldü.

Şehzadeler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İYİ Parti’nin 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nın karşısında bulunan özel mülke kiralayarak kurduğu standa saldırdı.

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı, erken seçimlere kısa bir süre kala Manisa’nın Şehzadeler ilçesi 15 Temmuz Meydanı’nın karşısındaki özel mülkü kiralayarak stant kurdu.

YÜKSEK SEÇİM KURULU’NUN YAZISINA RAĞMEN STANDI YIKMAYA ÇALIŞTILAR

Yüksek Seçim Kurulu’nun 332. Karar numaralı maddesinde, “Siyasi partilerin ve bağımsız adayların halkın huzur ve refahını bozmamak, yaya veya taşıt trafiğini engellememek koşuluyla önceden izin alınmaksızın tanıtım yeri (stant) açabileceklerine, bu konuda çıkabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İlçe Seçim Kurullarının yetkili olduğuna” dair yazısı olmasına rağmen Şehzadeler Belediyesi Zabıta ekipleri vinç ile özel mülke girip İYİ Parti standını yıkmak istedi. Bunun üzerine partililer vincin önünde durarak zabıta ekiplerine özel mülke giremeyeceklerini söyledi. 


ZABITA PARTİLİLERE BIÇAKLA SALDIRDI

Yapılan uyarıları ve gösterilen kanun maddelerini dinlemeyen Şehzadeler Belediyesi Zabıta ekipleri, partililere saldırdı. Stant içerisinde bulunan sandalyeleri fırlatan ve partililerle yumruk yumruğa kavga eden Şehzadeler Belediyesi Zabıta ekiplerini polisler ayırdı.

Zabıta ekibinde çalışan bir kişinin elinde bıçak olduğu objektiflere yansıdı.

Zabıta ekiplerinin saldırısıyla yaralanan İYİ Partili Aşkın Bulut, şikayetçi olmak için Karaköy Şehit Mehmet Öztürk Polis Merkezi’ne başvurdu.


“ŞEHZADELER BELEDİYESİ’NİN YAPTIĞI İŞ KANUNSUZDUR”

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Av. Güldane Dörtbudak yaptığı açıklamada, “Bir hafta önce hem özel mülk olan, hem de kirası ödenmiş olan yere 4 tarafı açık bir şekilde demonte kurulan çadırımıza karşı AK Partili Şehzadeler Belediyesi gelip hukuksuzca saldırdı. Burayı yıkacağız dediler, vinçlerini getirdiler. Adamlarını buraya yığdılar, ardından da yıkmak istediler. Bu stantla ilgili Yüksek Seçim Kurulu’na itiraz yapılması gerekiyor.  Şehzadeler Belediyesi’nin yaptığı iş tamamen kanunsuzdur” dedi.


“BIÇAKLI SALDIRI GİRİŞİMİNDE BULUNDULAR”

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz da açıklamasında, “YSK’nın 332. Maddesinde her şey belli. Mevcut iktidar bu mübarek Ramazan gününde adaletten yoksunlar. Burası sahibinden kiralık. Parasını da peşin verdik. Fakat gelinen noktada Şehzadeler Belediyesi Zabıta ekipleri, Şehzadeler şehri Manisa’yı utandıracak şekilde burayı kaçak yapı gibi göstermek istediler. Burasının herhangi bir sabit yeri yok. Yüksek Seçim Kurulu’nun maddesine uyuyoruz, ne yaya ne de taşıt trafiğini engellemiyoruz. Kendimizi anlatmaya çalışıyoruz, buna bile izin vermemeye çalışıyorlar. Biz iyiler hareketi olarak yılmayacağız, başaracağız. Zabıta arkadaşlarımız devlet memuru. Biz onların hepsini seviyoruz ama bazı arkadaşlarımıza karşı bıçaklı saldırı girişiminde bulundular. Bunlarla ilgili elimizde görüntüler var. Bununla ilgili adalete ve sayın Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e bildirimde bulunuyoruz. Gereğini yaparlar inşallah” ifadelerini kullandı.

İYİ Partililer açıklamaların ardından stant önünde beklemeye devam etti.
 

İYİ PARTİ DEMİRCİ İLÇE BAŞKANI ŞENYURT " İYİ 'LER HAREKETİNDEN KORKU BAŞLADI"
Manisa'da yaşanan bu gergin olayın ardından açıklama yapan İYİ Parti Demirci İlçe Başkanı Haluk Şenyurt " bu hukuksuz tavır ve şiddet İYİ'ler hareketinden korkunun eseridir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Demokratik Hukuk Devletidir, bu yıldırma politikası ve güce dayalı sindirme niyetleri biz İYİ'lere sökmez. Başta Milletvekili adayımız Hasan Eryılmaz Şehzadeler ilçemizin İYİ Parti teşkilat mensuplarına geçmiş olsun diliyorum, bizlerdeki inancın adı demokrasidir, hukuktur, adalettir ve özgürlüktür, bu kötü günler bitecek, kötüler gidecek, İYİ'ler gelecek, Türkiye İYİ olacak" dedi.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Ahmet Ahmet 7 ay önce yorumlandı

   Şehzadeler belediyesinde zabıta değil eşkiya görev yapıyor yazıktır

  Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  ARŞİV