Bilim Adamları Şaşkın! Virüs saldırgan bir yapıya sahip!

Bilim dünyası koronavirüs pandemi salgını sürecinde vakaları inceleyip bir an önce kovid-19 aşısını bulmak için çabalıyorlar. Bu araştırmalar sırasında virüsün yeni bir görüntüsü elde edildi. Virüsün zombi gibi saldırgan bir özelliğe sahip olduğunda ortaya çıktı.

Manisa Son Haber
Bilim Adamları Şaşkın! Virüs saldırgan bir yapıya sahip!

Tüm dünya koronavirüse çare bulmaya çalışırken dünyanın dört bir yanından bilim insanları aşı çalışmalarını da devam ediyor.

Virüsle mücadelenin en önemli parçasının koronavirüsün vücuda girdikten sonra nasıl davranış sergilediğini bulmak olduğunu belirten uzmanlar çalışmalarında ilginç bir sonuç elde ettiler.

ABD’nin San Francisco Üniversitesi’nden bilim insanları koronavirüsün yeni bir görüntüsünü paylaşarak vücutta hücrelere nasıl zarar verdiğini açıkladılar.

Daha önce dünyada yaşanan hiçbir salgına benzemeyen Kovid-19’da virüsün davranışlarını anlamakta ve bu yüzden de aşı ve tedavi çalışmalarında zorlanmakta olan bilim insanları yeni görüntüyle birlikte durumun düşünülenden daha vahim olabileceğini bildirdiler.

Virüs bulaşan hücrelerin “dokungaçlar” çıkardığını tespit eden bilim insanları, hastalıklı hücrelerin bu dokungaçları kullanarak yayıldığını açıkladı.

Virüs bulaşan hasta hücrelerin zombilere benzediğini söyleyen uzmanlar tutundukları sağlıklı hücrelere de Kovid-19 bulaştırdığını keşfettiler.

YORUM EKLE