Hüseyin Akkurt sadece Manisa Son Haber'e konuştu

Demirci’nin son 20 yılında çeşitli evrelerde ilçe siyasetinde onun ismi hep oldu. Yıllar önce Muhasebeci olarak geldiği Demirci’yi içine sindirdi. Demirci için hep eli taşın altında olan biri oldu Hüseyin Akkurt.

Hüseyin Akkurt sadece Manisa Son Haber'e konuştu
 Bir önceki mahalli seçimlerde MHP’den meclise girdi. O dönem içinde de adından çok söz ettiren Akkurt daha sonra MHP’yle yollarını ayırıp, son seçimde AKP’den meclis üyesi adayı oldu ve yine ilk sıradan seçilip belediyede meclise girdi.

Büyükşehir olan Manisa bu seçimlerden sonra onun ismini daha çok duymaya başladı.

Akkurt artık Büyükşehir meclis üyesiydi. Belli bir dönem sonra AKP’den istifa ederek bağımsız meclis üyesi olarak görev yaptı. Geçtiğimiz hafta Manisa’da düzenlenen bir törenle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yakasına taktığı üç hilalli rozetle yeniden MHP’ye döndü.

Akkurt’un AKP’den istifası sonrası Manisa medyası, habercisi, gazetecisi onun peşine düştü, vereceği mesajlar herkesin ilgi odağı olacaktı. Akkurt o dönemde de sadece Manisa Son Haber’den Mustafa Temiz’e konuşmuş ve yaptığı açıklamalarla Manisa’da günün adamı olmuştu.

O dönem Büyükşehir meclisinde Demirci için projeler ve yatırımlar anlamında tek başına hareket etmek zorunda kalsa da o yine Demirci için bir şeyler yapılmalı düşüncesinden hiç vazgeçmedi.

Manisa Büyükşehir Meclisinde AKP grubunun Başkan Ergün’ün yürüyen tekerine çomak sokma eylemleri sırasında da hep dik durdu.

Büyükşehirin hizmetlerine siyaseten el freni olan tüm girişimlere o dönemde AKP sıralarında otursa da karşı çıktı. Bu hengâmenin arasında o Demirci için ne yapabiliriz sorusuna hep cevap aradı, Ergün ve yönetiminle ilişkilerini sıcak tuttu.

Akkurt’u AKP’den soğutan gelişme tam bu sırada oldu. Büyükşehir meclisinde komisyon üyesi olarak çalıştığı bir gün Başkan Cengiz Ergün ile yaşadığı bir diyalog ve devamında Demirci’ye taşınan süreçten sonra kafası iyice oturmuş ve AKP’den istifayı kendi kafasında ilk kez dillendirir hale gelmişti.

Demirci Belediyesinden büyükşehire bir yatırım veya bir hizmet için talebin olmadığını önce Cengiz Ergün daha sonra Genel Sekreter Halil Memiş’ten öğrenmiş, Demirci’ye geldiğinde de birebir görüştüğü Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’tan bunu teyit etmişti.

O günden beri özellikle Büyükşehir’in Demirci’de yapmak istediği ilçe bazında yüzyılın projesi olan Otopark ve kent meydanı projesi için bir meclis üyesinin üstüne düşenden çok fazlasını yapmıştı.  Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ve AKP’li meclis üyelerinin tamamen siyaseten davranarak, Demirci’ye bu hizmetin gelmesine mani olduklarını da dillendiren tek meclis üyesi olmuştu.

Bu süreçte Büyükşehir meclisinde yaşanan istifası meclis aritmetiğinde kırılma noktası olmuş Manisa ve genelinde bu çıkışıyla yine gözler onun üstüne çevrilmişti.

Hüseyin Akkurt ile ilgili bu kısa başlıkları verdikten sonra artık röportajımıza geçiyoruz.


Akkurt bizi her zamanki güler yüzüyle ofisinde karşıladı. Randevumuza tam saatinde geldiğimizi hatırlatıp “ yine tam saatinde geldin, senin bu iş disiplinini seviyorum “ diyerek aslında girişi de yapmış oldu.

SOSYAL AKTİVİTE MERKEZİNE YAZIK OLDU BU KARARI ALIRKEN

BELEDİYE MECLİSİ SUÇ İŞLEMİŞTİR.

Sıcak gündem Demirci Akıncılar Mahallesindeki yapımı yarım kalan ve Akıncılar Mahallesi ile Fatih Mahallesi sakinlerinin sabırsızlıkla bitmesini bekledikleri bu binanın son sürpriz belediye meclis kararı ile İlim Yayma Cemiyetine verilmesi Akkurt’un belirlediği röportajımızın ilk başlığı oldu.

Akkurt bu konuda çok dertliydi ve konuşmaya başladı.

“ İhsan Temel başkan zamanında Zafer Kalkınma Ajansıyla ortak bir projeye başlandı. Burada özellikle şunu belirtmek isterim ki, Zafer Kalkınma Ajansına böyle bir proje için çok büyük gayretler gösterilerek ulaşıldı, ince elenip sık dokunan bir projeydi. Belediye ve ajans sözleşme yaptı yarı yarıya yani yüzde elli, yüzde elli bu proje tamamlanacaktı. Binaya başlandı ve şu anki haline getirildi. Seçimler oldu yönetim değişti. AKP’li belediye bu konuda yine siyasi ihtirasla davranıp bu yatırımı görmezden gelip yok saymaya başladı. Zafer Kalkınma Ajansı yarım proje için Demirci Belediyesine ulaştığında Başkan Selçuk sadece bunu İhsan Temel başlattığı için ve siyasi egoları yüzünden “biz bu projede yoğuz, devam etmeyeceğiz” dedi. Resmiyet çalıştı ve Ajans belediyenin tek taraflı sözleşmeyi bozduğu için parasını istedi. Bunun için aklımda kaldığı kadarıyla eski parayla ajansa Demirci Belediyesi tam 54 milyar para ödedi. Daha sonra mütaahhit çıktı o da mağdur edildiğini ve anlaşma gereğini fesih olursa parasını istedi. Demirci Belediye Başkanı Selçuk’un bu proje için adeta gözü dönmüştü ve müteahhite de tazminatını cayır cayır belediyenin bütçesinden ödedi.

Daha sonra bu bina için Ankara’da Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü ile bir görüşme yapıldı. Selçuk burayı KYK’ya bedelsiz olarak vereceğini buranın öğrenci yurdu olmasını istediklerini iletti.

Bu istekleri KYK’ nın burada yaptığı inceleme sonucunda da geri çevrildi. KYK buranın öğrenci yurdu olamayacağını ve belediyenin bedelsiz verme teklifine rağmen burayı istemediğini belirtti.”

AKINCILAR MAHALLESİNE DÜĞÜN SALONU YAPACAĞIZ DEDİLER MİLLETE YALAN SÖYLÜYORLAR.

Demirci Belediye Başkanı ve AKP’li meclis üyeleri gözlerini bürüyen hırs ve siyasi ihtiraslarının kölesi olmuş durumdalar. Yalan söylerken bile sıkılmıyorlar. Bu yarım kalan Sosyal Aktivite Merkezi girişimleri ve kafalarında oluşan İlim Yayma Cemiyetine verme niyetleri için bir göz boyama yaptılar.

Akıncılar Mahallesinin üst bir noktasına tabela dikip düğün salonu ve yeni bir projeyi yapacaklarını millete gösterdiler.

O tabela bile eskidi hala düğün salonu için tek kazma vurulmadı.

Amaçları Sosyal Aktivite Merkezi için alacakları kararlar bu mahalle sakinlerinden tepki görürse bu tabelayı gösterip milletin gazını alacaklardı. Nitekim yine öyle oldu. Bu diktikleri tabelada yazılı olanların tamamı yalandır. Bunu halen bir Büyükşehir ve Demirci Belediye meclis üyesi olarak söylüyorum. Projesi olmayan, bütçesi olmayan havanda su döğerek yaptıkları bir meseledir. Ortada tabeladan başka hiçbir şey gerçek değildir hayal ürünüdür.

BU BİNAYI BÜYÜKŞEHİR RESMEN İSTEDİ

Bu bina ile ilgili vatandaşın hizmetinde olmalı uhdesi taşıyorum. Büyükşehirde yaptığım temaslarda bu binamızı anlattım Cengiz Ergün ve ilgili Daire Başkanları ile görüştüm büyükşehir burayı resmi bir yazı ile istedi bizde MHP meclis üyeleri olarak Demirci Belediye Meclisine önerge verdik. Bunu oyalamak için komisyona havale ettiler.


 

GELECEK BÖLÜM…

BÜYÜKŞEHİR’İN TALEBİNE  VE  VERDİĞİMİZ  ÖNERGEYİ KOMİSYONA GÖNDERİP DEMİRCİ HALKININ YARARINA OLMAYAN BİR HAMLE İLE KARŞILIK VERDİLER.

BU BİNA İÇİN İLİM YAYMA CEMİYETİNE VERİLME KARARI ALAN MECLİS ÜYELERİ SUÇ İŞLEMİŞLERDİR…

Değerli okurlarımız Hüseyin Akkurt Röportajımız tanıtımlarından da anlaşılacağı üzere Demirci siyasi tarihinde tarihi bir belge niteliği taşıyacak yılın röportajıdır.

Bu röportajımızı bölümler halinde yayınlamaya devam edeceğiz.

Bizi izlemeye devam ediniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 19:56
YORUM EKLE