14 Kasım 2018 Çarşamba

Havalar soğuyor

Sıcaktan bunalanlara iyi haber

Hava sıcaklığı yaz mevsiminin son günlerinde kendini iyice hissettiriyor. Sıcaktan bunalan vatandaşlar serinlemek için çok değişik yöntemlere başvuruyorlar. Meteorolojiden gelen son hava tahminlerine göre sıcak havadan bunalanlara iyi haber geldi. Hava sıcaklığı düşmeye devam ederken, yağışlı hava kütlesi de 5 Eylül’den itibaren yurdumuz üzerinde etkili olacak.

01 Eylül 2018 Cumartesi 19:48
Sıcaktan bunalanlara iyi haber
Hava sıcaklığı yaz mevsiminin son günlerinde kendini iyice hissettiriyor. Sıcaktan bunalan vatandaşlar serinlemek için çok değişik yöntemlere başvuruyorlar. Meteorolojiden gelen son hava tahminlerine göre sıcak havadan bunalanlara iyi haber geldi.
Hava sıcaklığı düşmeye devam ederken, yağışlı hava kütlesi de 5 Eylül’den itibaren yurdumuz üzerinde etkili olacak.

Ağustos sıcaklıkları vatandaşlara zor anlar yaşatmaya devam ederken özellikle nemin etkili olduğu bölgelerde boğucu sıcaklar hayat kalitesini etkiliyor. Eylül ayına giriş yaptığımız bugünlerde vatandaşlar “Havalar ne zaman serinleyecek?” sorusunu sıkılıkla soruyor. Küresel tahmin sistemlerinden gelen son verilere göre hava sıcaklıkları 5 Eylül’den itibaren düşüyor ve yağışlı hava geliyor…
5 EYLÜL’DEN İTİBAREN SICAKLIKLAR ADIM ADIM DÜŞÜYOR
Birkaç gün daha etkisini gösterecek olan sıcaklıklar hafta ortasında yurda giriş yapan yağışlı hava dalgasıyla adım adım düşmeye başlıyor. 5 Eylül’de başlayacak olan yağışların aralıklarla Eylül ortasına kadar Türkiye’de bölge bölge kendini göstermesi bekleniyor.
METEOROLOJİ’ DEN GELEN SON TAHMİNLER
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
EGE
Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV