Ülkücüler Çinli sandıkları Korelilere saldırdılar

Çin Devletinin Uygur Türklerine yaptığı katliamlardan etkilenen bir grup ülkücü, yolda gördükleri Koreli turistleri Çinli sanarak saldırdılar. Bu sırada olay yerinde bulunan çevik kuvvet polisleri tarafından, olayın büyümesi önlendi.

Ülkücüler Çinli sandıkları Korelilere saldırdılar

 Ülkü Ocakları tarafından İstanbul 'da yapılan yürüyüş sonrası bir grup, Topkapı Sarayı'nın önündeki Koreli turist kafilesini Çinli zannederek saldırdı.

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı tarafından Doğu Türkistan'daki Müslümanlara destek olmak için yürüyüş gerçekleştirdi. Beyazıt Meydanı'nda başlayan yürüyüş Sultanahmet Meydanı'nda son buldu. Burada basın açıklaması yapıldığı sırada ayrılan bir grup Topkapı Sarayı'na doğru koştu. İddiaya göre gruptakiler, Çinli zannettikleri Koreli turist grubuna saldırdı. Saray önünde bekleyen çevik kuvvet ekipleri araya girerek etten duvar ördü. Koreli turistler hemen olay yerinden uzaklaştırıldı. Bu sırada polisle grup arasında arbede yaşandı. 

O GÖRÜNTÜLER KAMERALARA BÖYLE YANSIDI

Gruptakilerden bazıları araya girerek arbedeyi önlemeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Bunun üzerine polis gaz kullandı. Müdahale sonrası polis grup olay yerinden uzaklaştırıldı. Saldırıya uğrayan bir Koreli turist, İngilizce "Ben Çinli değil Koreliyim" diyerek gülümsediği görüldü.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2015, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER