Ünlü manken Ebru Şancı'ya hırsızlık davası açıldı

Ünlü manken Ebru Şancı'ya, 24 Mayıs 2013 tarihinde yapımcı Gökhan Beder'in cep telefonunu çaldığı gerekçesiyle dava açıldı. Olay Gökhan Beder'in cep telefonunu kaybettiği için savcılığa başvurması ile ortaya çıktı. Cep telefonu kayıtlarını inceleyen savcılık, cep telefonunun Ebru Şancı tarafından kullanıldığını tespit etti.

Ünlü manken Ebru Şancı'ya hırsızlık davası açıldı

Savcılık kayıtlarına göre Ebru Şancı, 24 Mayıs 2013'te arkadaşlarıyla Kuruçeşme'deki bir gece kulübüne gitti. Şancı'nın yapımcı arkadaşı Gökhan Beder, lavaboya gidip döndüğünde masaya bıraktığı cep telefonunu göremedi. Karakola giden genç yapımcı, ihbarda bulundu.

TELEFONDAN ŞANCI'NIN HATTI ÇIKTI
Soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan (TİB) telefonun kayıtlarını istedi. TİB'den, telefonda 26 Mayıs'tan 15 Ağustos'a kadar Ebru Şancı'ya ait hattın takılı olduğu ve kullanıldığı bilgisi geldi. Şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan Ebru Şancı, Gökhan Beder'in telefonunu aracında düşürdüğünü, aynı tarihlerde Amerika'ya gittiğini, o süre boyunca kardeşi Erhan Şancı'nın telefonu kendisinin sanarak kullandığını iddia etti.
ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ AMA...
Beder ise yeniden verdiği ifadede Şancı'nın aracına hiç binmediğini söyledi. Beder, daha sonra Şancı'nın telefonun bedelini kendisine ödediğini belirterek şikayetinden vazgeçti. Ancak kanuna göre hırsızlık şikayete bağlı bir suç olmadığı için Şancı hakkında İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hırsızlık suçundan kamu davası açıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 02:33
YORUM EKLE