Manisa ve ilçelerinde uyuşturucu operasyonu

Manisa polisinden uyuşturucu tacirlerine eş zamanlı şafak operasyonu.Manisa ve ilçelerinde 6 aydır süren takip bu sabaha karşı operasyonla sonuca ulaştırıldı.Manisa ve ilçelerinde yapılan uyuşturucu operasyonunda 15 ayrı adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda ele geçirilen 13 kişiden 4 'ü tutuklandı.

Manisa ve ilçelerinde uyuşturucu operasyonu
Operasyon düzenlenen adreslerde çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirilirken,12 kişi ise gözaltına alındı.Sorgulamalar devam ederken,operasyonun yeni ifadelere göre devam etmesi bekleniyor.
Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, uyuşturucu satıcıları ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde, il merkezi ve ilçelerde torbacılık yöntemiyle uyuşturucu madde ticareti yapan ve aracılık eden kişilere yönelik 6 aydır takip yapıldığı bildirildi. Süren takip çalışmaları boyunca, torbacı tabir edilen sokak satıcılarının anılan suça dair bütün hareketlerinin izlendiği, bu süreçte delil toplamak amaçlı 5 ayrı ara yakalama yapıldığı kaydedildi. Dosya kapsamında delil toplamak amaçlı yapılan 5 ayrı yakalamada, 13 şüpheli şahsın yakalandığı ve 4 şüpheli şahsın sevk edildiği adli mercilerce tutuklandığı ifade edildi. Dün Manisa’da 12, Akhisar’da 3 olmak üzere toplam 15 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda Manisa merkezinde B.D, F.A, H.S, Y.Ş, S.D, M.Ş, H.K, İ.D, E.B ve Akhisar’da B.A, B.Y ve F.Y. isimli 12 şahıs gözaltına alındı. 
Yapılan açıklamada, operasyonlar boyunca bin 519 uyuşturucu ve uyarıcı hap, 118 gram kubar esrar, 1,5 gram plaka esrar ele geçirildi, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 15:35
YORUM EKLE