Led ışıklı Ramazan davulcusu herkesi şaşırttı

Ramazan ayının güzel geleneklerinden birisi olan, sahur vaktinde insanları uyandırabilmek için her mahallede dolaşan ramazan davulcuları, bu senede tüm illerimizde sokak aralarında dolaşarak vatandaşları sahura kaldırıyorlar. İstanbul'un Kağıthane semtinde Ramazan davulculuğu yapan Durmuş Altun isimli vatandaş, Led ışıklı davulu ve farklı giyim tarzıyla gören herkesi şaşırtmayı başarıyor.

Led ışıklı Ramazan davulcusu herkesi şaşırttı

Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden ramazan davulcuları, her yıl olduğu gibi bu yılda sokak sokak gezerek vatandaşları sahura kaldırıyor. Kağıthane, Hamidiye Mahallesi'nde ramazan davulculuğu yapan evli ve 4 çocuk babası 49 yaşındaki Durmuş Altun ise sıradışı davulu ve şapkası ile mahallelinin ilgi odağı oldu. Yaklaşık 3 yıldır aynı mahallede ramazan davulculuğu yaptığını belirten Altun, LED aydınlatmalarla donattığı davulu ve şapkası ile mahallede çeşitli maniler söyleyip, vatandaşları sahura uyandırıyor.

Mahalleli de balkon ve camlara çıkarak davulcuya alkış tutup, bahşiş veriyor. Gece karanlığında ışıklı davulu ve şapkası ile renkli görüntüler oluşturan davulcuya bazı mahalleliler de halay çekerek eşlik ediyor.

‘MAHYALARDAN ESİNLENDİM’


Her gece mahallelinin kendisini balkonlarda karşıladığını ve bu durumdan çok memnun olduğunu belirten davulcu Durmuş Altun, “Ben de bu mahallede oturuyorum. Bu ışıklandırma sistemi camilerin minarelerinden aklıma geldi. Mahyalardan esinlendim" diyor.Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 00:20
YORUM EKLE