19 Ekim 2018 Cuma

Ege’de artık huzur ve güven ortamı var

Dünyanın sonu geldi iddiası

Ünlü fizikçi bir televizyon programında yaptığı açıklamalarla yine tüm gözleri üstüne çevirdi. Dünyanın sonu geliyor diyen Hawking dünyaya 300-500 yıl ömür biçti ve Dünya’nın sonunun Venüs gezeni gibi olacağını iddia etti.

12 Ocak 2018 Cuma 17:25
Dünyanın sonu geldi iddiası
 Ünlü fizikçi bir televizyon programında yaptığı açıklamalarla yine tüm gözleri üstüne çevirdi. Dünyanın sonu geliyor diyen Hawking dünyaya 300-500 yıl ömür biçti ve Dünya’nın sonunun Venüs  gezeni gibi olacağını iddia etti.
Stephen Hawking’in Favori Yerleri’ (Stephen Hawking's Favorite Places) adlı belgeselin ikinci bölümü yayınlandı. Ünlü fizikçiye göre, küresel ısınmanın devam etmesi, Dünya’da yaşamayı dayanılmaz kılacak. Hatta 200-500 yıl sonra insanlık kendine yeni bir yuva aramak zorunda kalacak.
Stephen Hawking insanlığın geleceğine dair can sıkıcı öngörülerde bulunmaya devam ediyor. ‘Stephen Hawking’in Favori Yerleri’ belgeselinin ikinci bölümünde ünlü fizikçi, küresel ısınmanın Dünya’da yaşamayı dayanılmaz hale getireceğini ifade etti. Hawking'e göre sera etkisi sorunu çözülmezse Dünya, Venüs’ün kaderini yaşayacak. Yani kendi sonumuzu kendimiz getiriyoruz.
Kıyamet teorisyeni olarak bilinen Hawking’in sempatik yorumu şöyle: "İklim değişikliğinin olmadığını savunan biriyle karşılaşırsanız onlara Venüs'e gitmelerini söyleyin. Yolculuk masraflarını ben karşılarım."

Bu arada Venüs bundan 4.5 milyar yıl önce Dünya gibi, üzerinde su ve bitki olan bir gezegendi. NASA’nın araştırmalarına göre, sera gazının etkisiyle sıcaklığı 462 santigrat dereceye çıktı. Okyanusları buharlaştı, kurak hale geldi ve bugünkü halini aldı.

Hawking, Dünya'nın kaderinin Venüs’ün kaderiyle aynı olacağını öngörüyor. Dünya'nın yaşının 4.5 milyar yıl olduğunu belirterek, insanlığın 200-500 yıl sonra
kendine yeni bir yuva araması gerekeceğini söylüyor.
 

Büşra Özbelli

Anahtar Kelimeler: Stephen Hawking

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV