14 Kasım 2018 Çarşamba

Havalar soğuyor

Dikkat! Sağanak yağış uyarısı

Sağanak yağışlar geri dönüyor. Ağustos ayının sonlarıyla birlikte hava sıcaklığında da düşüşler görülecek. Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre önümüzdeki 3 gün boyuncu yurdun çeşitli bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Vatandaşların tedbirli olması konusunda uyarılar yapıldı.

27 Ağustos 2018 Pazartesi 11:47
Dikkat! Sağanak yağış uyarısı

Sağanak yağışlar geri dönüyor. Ağustos ayının sonlarıyla birlikte hava sıcaklığında da düşüşler görülecek. Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre önümüzdeki 3 gün boyuncu yurdun çeşitli bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek.
Vatandaşların tedbirli olması konusunda uyarılar yapıldı.

Ağustos ayının bitmesiyle birlikte yağışlı havalar etkisini göstermeye başlayacak. Kurban bayramında sıcak olan hava yerini bugünden itibaren sağanak yağışa bırakacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Kütahya, Afyon, Uşak, Denizli, Muğla'nın iç kesimleri, Adana, Osmaniye, Hatay'ın kıyı kesimleri, Eskişehir, Bolu, Düzce, Konya'nın batı kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığı iç kesimlerde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenirken, rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

YAĞIŞLAR 3 GÜN SÜRECEK
Başta İstanbul olmak üzere Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde 3 gün boyunca sağanak yağışların etkili olacağı belirtildi.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV