14 Kasım 2018 Çarşamba

Havalar soğuyor

Meteoroloji uyardı

Meteorolojiden yapılan tahminlere göre hava sıcaklığı yurdun iç ve kuzey bölgelerinde 1 ila 3 derece arasında azalacak. Manisa’nın doğusunda ise yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

18 Ağustos 2018 Cumartesi 10:07
Meteoroloji uyardı
Meteorolojiden yapılan tahminlere göre hava sıcaklığı yurdun iç ve kuzey bölgelerinde 1 ila 3 derece arasında azalacak. Manisa’nın doğusunda ise yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu, Artvin, Kars, Ardahan, Bolu, Karabük, Kastamonu, Kütahya ve Uşak çevreleri ile Samsun ve Manisa'nın doğu, Erzurum'un kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın Marmara’nın güneybatısı ile öğle saatlerinde Sinop ve Samsun'un kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor. 
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:  Ankara: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde kuzey kesimleri parçalı bulutlu 32  İstanbul: Parçalı bulutlu 33  İzmir: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde doğu kesimleri yer yer parçalı bulutlu 33  Adana: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde kuzey kesimleri parçalı bulutlu 34  Antalya: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde iç kesimleri parçalı bulutlu 31  Samsun: Parçalı bulutlu, doğu kesimleri öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31  Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28  Erzurum: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzey kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 41 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV